نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: شاید وسواس؟!

5923
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43300
    تشکـر
    5
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

شاید وسواس؟!

سلام دوستان
    من مشکلی دارم که نزدیک به ده ساله بامنه.
    همش احساس می کنم که مفاصل انگشتان دستم ورم داره ( در حالی که هیچ مشکلی نداری ) و فکر میکنم با شکستن قولنجش و این که شب تا صبح دستمو به حالت آتل بستن کاملاً صاف نگه دارم درست میشه.
    هر بار که کاری انجام میدم که باعث میشه از انگشتام کار بکشم احساس می کنم دوباره ورم میکنه و برمیگردم به نقطه اول و دوباره قولنج انگشتای دستمو میشکنم و شب تا صبح ثابت مثل اینکه آتل بسته باشم نگه میدارم.
    این رویه تا امروز حدود ۱۰ ساله که با منه و هر ماه حداقل دو الی سه بار تکرار می کنم.
    بزرگترین مشکل من در این مورد اینه که هر کاری که بخوام شروع کنم باید بعد از انجام دادن این عمل باشه. یعنی اگه بخوام درس بخونم درس نمیخونم تا این کار رو انجام بدم تا امروز همه چیزمو تحت تاثیر قرار داده.
    نمیدونم این مشکل از افسردگی ناشی میشه یا نه لطفاً راهنمایی فرمایید.
    ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    تشکر شده 407 بار در 290 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : شاید وسواس؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط choobshoor نمایش پست ها
    سلام دوستان
    همش احساس می کنم که مفاصل انگشتان دستم ورم داره ( در حالی که هیچ مشکلی نداری ) و فکر میکنم با شکستن قولنجش و این که شب تا صبح دستمو به حالت آتل بستن کاملاً صاف نگه دارم درست میشه.
    هر بار که کاری انجام میدم که باعث میشه از انگشتام کار بکشم احساس می کنم دوباره ورم میکنه و برمیگردم به نقطه اول و دوباره قولنج انگشتای دستمو میشکنم و شب تا صبح ثابت مثل اینکه آتل بسته باشم نگه میدارم.
    این رویه تا امروز حدود ۱۰ ساله که با منه و هر ماه حداقل دو الی سه بار تکرار می کنم.
    بزرگترین مشکل من در این مورد اینه که هر کاری که بخوام شروع کنم باید بعد از انجام دادن این عمل باشه. یعنی اگه بخوام درس بخونم درس نمیخونم تا این کار رو انجام بدم تا امروز همه چیزمو تحت تاثیر قرار داده.
    ممنون
    به نظر من هیچ مشکل خاصی نیست... بعضی کارا به خاطر خوده اون کار نیستن... ضمیر ناخودآگاهتون چیز دیگه ای رو دنبال میکنه... باید اون رو پیدا کنید... مثلا دنبال آرامش و ساکن بودنه و به این خاطر آتل انگشتارو پیشنهاد میده... وقتی اون حس اومد سراغتون که انگشتاتون رو آتل مانند نگه دارید... چشماتون رو ببندید... چندتا نفس عمیق بکشید... به ذهنتون بگید چند لحظه تو بیا جای من هرکاری میخوای بکن و بعدش شما فقط تماشاچی باش... هیچ ایده ای نده... به هیچی فکر نکن... اگر کاری خواست بکنه تحلیل نکن... فقط و فقط تماشاچی

3. کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط choobshoor نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

این حالت شما از انوع وسواس هستش که باعث میشه از فرد مبتلا انرژی و وقت زیادی گرفته بشه و اگر نسبت بهش برای رفع و درمان اقدامی نشه همیشه به عنوان یک معضل در جایگاه خودش باقی میمونه و درصورتی که نسبت بهش بی تفاوت باشید برطرف نمیشه
    در مسیر درمان این اختلال جهت دریافت کمک تخصصی به روان شناس بالینی مراجعه کنید و رفتار درمانی رو آغاز کنید
    جهت تکمیل پروسه درمان و درصورت نیاز به روانپزشک معرفی میشین و دارو درمانی رو تجربه خواهید کرد

5. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    این موضوع می تواند از وسواس فکری و یا خودبیمار انگاری و یا مشکلات تجزیه ای ایجاد شده اما اینکه دقیقا مشکل شما چیست را بدون مصاحبه بالینی نمی توان تشخیص گذاری کرد اما آنچه که بیشتر از نوع تشخیص اهمیت دارد این است که این رفتار و افکار بر روند زندگی شما تاثیر منفی داشته است و این عامل دلیل مهمی برای بررسی و برطرف کردن این مشکل می باشد تا شما بتوانید عملکرد بهتری را تجربه کنید .
    اینکه چه احساسات و شرایطی در روان شما تجربه می شود که از مسیر این انگشت ها و توجه به آن به ان پاسخ می دهید از اهمیت برخودار می باشد وگرنه جای انگشت می تواند هر قسمت دیگر از بدن شما و یا رفتار دیگری جایگزین شود اینکه این شکستن انگشتان برای قولنج و... برای روان شما چه کارکردی دارد از اهمیت زیادی برخودار می باشد و در مسیر درمان به شما کمک می کند .
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-88422495

7. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط های اکسپرت نمایش پست ها
    سلام. موضوع شما به وسواس مربوط میشه. ما تو مجموعه متخصصینی داریم که رو این موضوع سالها کار کردن و تجربه بالینی دارن. میتونید به مراجعه کنید و راهنمایی بگیرید
    معرفی هرگونه سایت خلاف قوانین سایت هستند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)